niedziela, 13 listopada 2016

Bez Słów

Czy są takie rany, których miłość nie zdoła uleczyć?

Archer, obarczony niewypowiedzianym cierpieniem, mieszka w swojej samotni blisko lasu. Jest przekonany, że tylko tyle mu zostało.
Do sennego, pobliskiego miasteczka przybywa Bree. Dziewczyna liczy na to, że w końcu odnajdzie rozpaczliwie poszukiwany spokój. Gdy spotyka Archera, jej początkowa nieufność zamienia się w rosnącą fascynację outsiderem. Próbując przedrzeć się przez warstwy niedostępności i dzikości, jakimi Archer przez lata zasłaniał się przed innymi, Bree powoli rozbiera go z kolejnych tajemnic.
Czy budzące się w ciszy uczucie uwolni ich od bolesnej przeszłości?Od czego powinnam zacząć? Tego sama nie wiem. Jestem dalej wstrząśnięta i po prostu brakuje mi słów. Zamówiłam książkę, potem ją odebrałam z poczty, a następnie przeczytałam i się załamałam, ale nie mówię tutaj o czymś złym, wręcz przeciwnie. Pokochałam to opowiadanie całym sercem. Jak widzicie w opisie na pierwszy rzut oka może wydawać się wszystko jasne, jednak ja was zmylę. To bzdury. Nic nie jest jasne. To nic nam nie mówi. Historia - to właśnie ona zbliża nas do bohaterów. Historia banalna? A skądże. Wyjątkowa. Daje nam odpowiedzi na wszystkie pytania, które rodzą się w naszej głowie. Trzeba ją czytać w jasnym pomieszczeniu, gdzie widać wyraźnie każdą literkę. A co z bohaterami pewnie się zastanawiacie. Otóż oni noszą na barkach cierpienie i smutek. Wydają się odłamkami stłuczonego szkła, które trzeba skleić. Bree to piękna i bardzo inteligentna kobieta, która przeżyła coś strasznego. Jej charakter pokazywał nam wiele istotnych kwestii, a jej wypowiedzi i uczucia, które potrafiła komuś okazać były PRAWDZIWE. Archer za to cichy i dosyć impulsywny. Jego życie wzrusza i to naprawdę mocno. Pokochałam go od pierwszego opisu jego postaci. Nie wiem czy można zakochać się w postaci z książki, ale ja to właśnie zrobiłam. Szczerość Archera sprawiły, że zdobył moje zaufanie od razu. I to właśnie on jest moim ulubionych bohaterem. Nie jego wuj. Nie sąsiadka Bree. Nie jego pies. On. Płakałam. Śmiałam się. Przeklinałam tak, że pewnie sąsiedzi z dołu mnie słyszeli, ale co z tego? Ja jestem teraz szczęśliwa, że na mojej półce jest ta historia napisana od początku do końca. Dziękuję Ci Mia Sheridan za napisanie tak cudownej i pouczającej powieści. Dziękuję.


"Przyniosłeś ciszę, najpiękniejszy dźwięk, jaki słyszałam, bo cisza była tam, gdzie byłeś ty. A teraz zabrałeś ją ze sobą. I wszystkie hałasy, wszystkie dźwięki świata, nie są na tyle głośne, żeby przebić się przez ból złamanego serca.""Pełne zrozumienia milczenie bywa lepsze od wielu słów, które koniec końców okazują się bezsensowne i zbędne."Btw. Czy ta okładka nie jest piękna??
 Jak na nią patrzę aż mi ślinka cieknie haha.
Co teraz czytacie? Może ktoś z was czytał Bez Słów?
 Mam dla was wiadomość i to dobrą. Nareszcie mam laptopa!
 Może zastępczego, ale ważne że jest! Miłego dnia xoxo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz